Tárlatvezetések

Kategória:

Idén is részt veszünk az Art Weeken! Az Art Week keretében tartott vezetéseink csak a rendezvény karszalagjával látogathatók.

április 18. szerda 15:30-16:15
München-Párizs-Budapest
Képzőművészeti fókuszú tárlatvezetés a Fővárosi Képtár állandó kiállításán. Többek között Weber Henrik, Csók István, Rippl-Rónai József, Mednyánszky László, és Kassák Lajos egy-egy művén keresztül szóba kerül az akadémikus festészet műfaj-hierarchiája, a technikai invenciók, a művésztelepek és művészcsoportok szerepe.

április 18. szerda 16:30-17:15
Grafikusok és játékok
Kurátori vezetés a Te jössz?! Kiállítás a társasjátékokról című tárlaton.
A legizgalmasabb társasjátékok olyan neves művészek keze alól kerültek ki, mint Bortnyik Sándor vagy Pályi Jenő: a vezetés során beleshetünk műhelyükbe.

május 4. 16:00 - 17:00 // Óbuda napja 2018 // Fényűzés az Osztrák-Magyar Monarchiában

Irodalmi tárlatvezetés a Kiscelli Múzeum állandó kiállításán. Megismerhetik a felső tízezer életmódját a monarchia éveiben: a nagypolgári lakások szalonbútorai, a dzsentri ruhatára, a kortárs mecenatúra egyaránt szóba kerül. Nem feledkezünk meg azonban a nagypolgári élet díszleteiből alig látható alsó-középosztályról és a cselédségről sem. A vezetés sorvezetőjéül irodalmi alkotások szolgálnak.

Regisztráció: kapcsolat@kiscellimuzeum.hu

A programon max. 25 fő vehet részt.