Advent: Ragyogj és ünnepelj!

2019. december 8. 10 és 18 óra között

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is megrendezzük az adventi készülődést a Kiscelli Múzeumban, a Ragyogj! Divat és csillogás kiállításhoz kapcsolódva minden ragyogni fog.

smART! XTRA X Kiscelli Múzeum
10:00-13:00 Epilogue – videóinstalláció
11:00-12:00 Letters for Lost Echoes – live set
12:00-13:00 MAKRÓ VJ – interaktív vetítés a látogatók által, saját tárgyakkal
Az improvizációra épülő, valós idejű Letters for Lost Echoes képzenei koncerten a MAKRÓ VJ kollektíva egy mikroszkóp lencséjén keresztül felnagyított természeti és tárgyvilágának vizuális elemei a Wave of Sound moduláris szintetizátorral komponált, az elektro-ambient, a new-age és a modern-klasszikus stílust idéző szerzeményei által állnak össze egy különleges univerzummá. Az élőben születő hangképszerzemény fiktív tájakra, színek, formák, textúrák, hangok és zajok láthatatlannak gondolt vidékeire repít.

Workshopok:

10-13h Csoki készítés a Kockacsokival.

Regisztráció: https://forms.gle/6xMg8cteWKwWZxPS7

10-16h Letterpress, karácsonyi képeslap workshop a 170 éves Columbia nyomdagépen

12-15h Csillogós tornazsák készítő workshop

Tárlatvezetések:

10h Kolostor, kastély, múzeum - Tematikus épületséta a Kiscelli kastélyban

12h Ragyogj! - Divat és csillogás - kurátori tárlatvezetés Szatmári Judittal

14h Rendetlenség a rendben, Vera Molnár művészete - kurátori tárlatvezetés Róka Enikő

15h Mágnások lakberendezője - tárlatvezetés a múzeum bútorgyűjteményében

15h Ragyogj! - Divat és csillogás - kurátori tárlatvezetés Szatmári Judittal

16h Kolostor, kastély, múzeum - Tematikus épületséta a Kiscelli kastélyban

Regisztráció a tárlatvezetésekre: https://forms.gle/aSBdTuj2FXonKZgH8

RAGYOGJ! Divat és csillogás - Katalógusbemutató

17h

Belépőjegy a teljes napra:
Felnőtt: 1600Ft
Diák (6-26) és nyugdíjas (62-70): 800Ft
A csoki workshop +800Ft a belépőjegyen felül.
A táska wokshop hozott anyagra ingyenes, a hátizsák és füzetalap a Múzeumshopban 800 Ft-os egyégáron vásárolható .

------------------------------------------

Részletesen a kiállításokról:

RAGYOGJ - DIVAT ÉS CSILLOGÁS

A divat az emberi kommunikáció alapvető eszköze, önmagunk megkülönböztetésének igénye pedig az öltözködés egyik mozgatórugója. Minden, ami csillog, így magára vonzza a tekintetet, ezt a célt szolgálja. A kiállításban látható 18-21. századi, különféle alkalmakon viselt öltözékek a társadalmi és életmódbeli változásokat is tükrözik.

Kurátor: Szatmári Judit Anna - Kiscelli Múzeum Textilgyűjtemény

RENDETLENSÉG A RENDBEN | VERA MOLNAR MŰVÉSZETE

Vera Molnar munkásságát az emeli a kortársak legnagyobbjai közé, hogy a számítógép használatával is képes olyan alkotásokat létrehozni, amelyek nem személytelen, mechanikus, rideg művek, hanem emberközeliek: magukon hordozzák a művész gazdag képzelőerejének, kreativitásának és fáradhatatlan kísérletező kedvének a nyomait. A számítógép hasznàlata ugyanis nem teszi feleslegessé és nem zàrja ki a művész közreműködését, az alkotófolyamat döntő szakasza az emberi agyban zajlik le.

Kurátorok: Cserba Júlia, Róka Enikő